شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان که نباید فراموش کنید

شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان که نباید فراموش کنید

3 نکته

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان که نباید فراموش کنید

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

 

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

کتاب شیمی یازدهم نقطه عطف شیمی دهم و دوازدهم می باشد. این کتاب شامل سه سرفصل بسیار مهم، واکنش های شیمیایی و استوکیومتری، ترمودینامیک شیمیایی و محلول ها می باشد. این سه فصل جز پرمخاطره ترین و سوال خیز ترین مباحث در شیمی محسوب می شوند. به همین منظور، شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان، علاوه بر نکات کلیدی و بسیار مهم شیمی، روش های تست زنی بسیار جامع در این زمینه ارائه کرده است.

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

 

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

هنگام مطالعه شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان، همواره باید یکسری نکات را مد نظر داشته باشید. نکاتی که شما را در یادگیری و حل مسائل بسیار سرعت می بخشد:

 

3 نکته در مطالعه شیمی یازدهم
۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

استوکیومتری و واکنش های شیمیایی

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

 

لیست قیمت

  • واکنش های شیمیایی و استوکیومتری که در مورد نسبت میان مواد واکنش دهنده، تعادل شیمیایی، واکنش دهنده محدود کننده و… می باشد. یادگیری این فصل برای محاسبات فصل های آینده بسیار حیاتی است. برای این منظور باید نحوه ساخت فرمول های شیمیایی و موازنه کردن واکنش ها را به دقت و همراه با شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان به پیش برید.

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

ترمودینامیک شیمی

  • ترمودینامیک شیمی، یا به عبارتی روابط میان مایعات و گاز ها با تغییرات گرما خلاصه کرد. این فصل علاوه بر داشتن فرمول ها، به صورت مفهومی و تحلیلی نیز می باشد. برای این فصل نیز مهندس عارف ربیعیان تکنیک هایی در نظر گرفته است که با کمک آن ها می توانید، سریعا راه حل را یافته و به پاسخ برسید.

 

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

هنگام خواندن فصل محلول ها به واحد های اندازه گیری و تبدیل واحد ها توجه کنید

  • هنگام خواندن فصل محلول ها، به واحد های اندازه گیری و تبدیل واحد ها، بسیار توجه کنید. علاوه بر این، در هنگام استفاده از معادلات شیمیایی، به موازنه بودن یا نبودن واکنش ها توجه کرده تا بتوانید ضرایب لازم را در محاسبات استفاده کنید.

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

 

هر چند که تمامی این نکات را در خلال دی وی دی های آموزشی به دانش آموزان، یاد داده می شود، اما با این حال باز هم این دانش آموز است که باید با تمرکز بر روی مطالب و یادگیری روش های تست زنی به تمرین های بیشتر ممارست ورزد.

 

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

 

۳ نکته در مطالعه شیمی یازده

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

باید و نباید های شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان

از آنجایی که سه فصل شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان، در قالب سه مبحث تدریس شده است، شما می توانید این مباحث را با توجه به نیاز خود به صورت پیش خوانی مطالعه بفرمائید. اما در میان نکاتی وجود دارد که باید بدان ها توجه شود. برخی از دانش آموزان گمان می کنند که با دانستن فصول ابتدایی، دیگر نیازی به تهیه دی وی دی های آموزشی شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان نمی باشد و در عوض، آن ها فصول انتهایی را تهیه می کنند.

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

ان ها حجم بسیار بزرگی از مطالب را از دست داده و نمی توانند به صورت صد درصد بر مطالب اشراف یابند

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

باید متذکر شد که با این کار، آن ها حجم بسیار بزرگی از مطالب را از دست داده و نمی توانند به صورت ۱۰۰ درصدی بر مطالب اشراف یابند. زیرا که بسیاری از نکات ریز و کلیدی را استاد عارف ربیعیان در خلال آموزش بیان می کند و در فصول بعد، از آن ها استفاده می نماید.

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

 

علاوه بر این، برخی دیگر از دانش آموزان همین روند را در دی وی دی های آموزشی و روش های تست زنی استفاده می کنند. آن ها با تصور اینکه مطالب را در مدرسه آموزش دیده اند، فقط به یادگیری روش های تست زنی می پردازند.

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

هر دو روش سبب بازدهی بالا نخواهد شد

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

متاسفانه هر دو این روش ها آنچنان که باید، سبب بازدهی بالای دانش آموزان نخواهد شد. زیرا شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان، به صورت کنکوری و همراه با نکات مهم، ابتدا تدریس می شود و سپس تست های متنوع در قالب روش های تست زنی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. هر گونه جابه جایی در روند آموزش، گاف یادگیری در ذهن دانش آموزان ایجاد کرده و سبب سر در گمی آن ها می شود.

 

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

 

تدریس شیمی دوازدهم استاد ربیعیان کنکور آسان است

شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان چگونه می تواند به دانش آموزان کمک کند تا رتبه برتر کنکور شوند؟

قطعا و یقینا از مباحث سه فصل شیمی یازدهم، سوالات تامل برانگیزی در کنکور مطرح خواهد شد. سوالاتی که در عین سادگی، دانش آموزان را با شک و تردید مواجه خواهد کرد. علاوه بر این، چهار فصل شیمی دوازدهم نیز، به این سه فصل وابسته بوده و در بسیاری از محاسبات این ۴ فصل، از فرمول ها و تحلیل های شیمی یازدهم استفاده می شود.

شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان، بر مبنای یادگیری مفهومی تدریس شده است. زیرا گاهی نیاز است که جواب ها را از روی نمودار ها و یا فرمول های شیمیایی استخراج کنید و گاهی اصلا نیازی به محاسبات پیچیده و پیشرفته نیست. در حقیقت درس شیمی که مهندس عارف ربیعیان آن را تدریس می کند بسیار ساده تر از کتب درسی بوده و با کمک آموزه های این استاد مجرب می توانید در مدت زمانی بسیار کمتر از حد انتظار خود، به شیمی یازدهم مسلط شوید.

محاسبات شیمی به دلیل استفاده از اعداد بسیار کوچک

۳ نکته در مطالعه شیمی یازدهم

محاسبات شیمی به دلیل استفاده از اعداد بسیار کوچک، نیاز به دقت بسیار بالا دارد. علاوه بر این، گزینه های طراحی شده در کنکور در حد چند صدم اعشار با یکدیگر متفاوت بوده و به همین علت دقت بالایی برای پاسخ دهی را طلب می کند. از این رو، شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان، همراه با یک روش محاسبات ارائه شده است که برای همه ی مقاطع و همه دانش آموزان قابل استفاده است. در این مبحث آموزشی، استاد عارف ربیعیان به نحوه آموزش محاسبات سریع پرداخته است. با این روند دانش آموزان قادر خواهند بود که در کنکور، با کمترین زمان ممکن به بیشترین سوالات پاسخ دهند.

 

شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان را از چه زمانی بخوانم؟

شاید بتوان گفت که بهترین زمان برای یادگیری شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان، در تابستان مقطع دهم به یازدهم می باشد. اما اگر به هر دلیلی نتوانستید در این تابستان به پیش خوانی بپردازید، در طول سال تحصیلی نیز فرصت خوبی برای کار محسوب می شود. اما همواره این نکته را در نظر داشته باشید، که روش های تست زنی را نباید به همان سرعتی که برای دی وی دی های آموزشی استفاده می کنید، استفاده کرد. این امر مخصوصا برای دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است. زیرا دانش آموزان دارای اولویت امتحانات پایان ترم می باشند.

 

محاسبات ذهنی ریاضی در شیمی ( کنکور اسان است )

حتما مبحث روش های تست زنی شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان را مطالعه کنید

اما اگر شما از جمله دانش آموزان فارغ التحصیل به حساب می آیید، حتما بعد از اتمام هر مبحث از شیمی، حتما مبحث روش های تست زنی شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان را مطالعه کرده و به حل تمرین های مازاد از طریق کتاب های کمک درسی بپردازید. همواره به خاطر داشته باشید که هر داوطلب کنکوری، دارای برنامه ریزی مجزای خود می باشد، که با توجه به نیاز و هدفش طراحی شده است.

شیمی را چند ساعت در طول روز و با چند جلسه در هفته باید مطالعه کرد

برای بسیاری از دانش آموزان سوال است، که شیمی را چند ساعت در طول روز و یا چند جلسه در هفته باید مطالعه کرد؟ برای پاسخ دهی به این دانش آموزان بهتر است، که ابتدا هدف خود را تعیین کرده و سپس با کمک مشاور خود در موسسه کنکور آسان است، برنامه ای متناسب با هدف خود دریافت کنید. از آنجایی که شیمی یازدهم مهندس عارف ربیعیان، به صورت دی وی دی های مجزا می باشند،

می توانید هر بخش را با توجه به برنامه خود به پیش ببرید

می توانید هر بخش را با توجه به برنامه خود به پیش ببرید. همواره در خاطر داشته باشید که شیمی درس زندگی است و هر واکنش شیمیایی از آن دارای مصداقی در زندگی واقعی می باشد. هر کجا که به مشکلی بر خوردید، دی وی دی های آموزشی را چندین بار تماشا کنید، تا به نکات جا افتاده از چشمتان، پی ببرید. به استاد خود اطمینان کرده تا حاصل پیشرفت خود را در آزمون های آزمایشی مشاهده کنید.

 

 

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×