چطوری تست بزنیم (کنکور آسان است)

چطوری تست بزنیم (کنکور آسان است)

چطوری تست بزنیم؟

چطوری تست بزنیم (کنکور آسان است)

 

چطوری تست بزنیم؟

 

چطوری تست بزنیم

تست‌زنی آموزشی که بلافاصله بعد از خوندن صورت میگیره ولی برای تست‌زنی سنجشی باید بدونی که کی و با چه برنامه‌ای باید تست بزنی.

یه سری نکات هست که اگر اونارو رعایت نکنی تست‌زنی هیچ کمکی بهت نمیکنه، حتی بدتر ناامیدت هم میکنه.

بریم ببینیم باید با تست‌های سنجشی چیکار کنیم

1- مطالعه کامل درسنامه با رعایت فاصله زمانی

یادت باشه که اول باید به مهارت کافی تو هر مبحث برسی و بعدش بری سراغ تست‌زنی؛ بنابراین اول باید درسنامه و جزوت رو به خوبی کار کنی و البته تست آموزشی هم به تعداد کافی زده باشی. قدم بعدی رعایت فاصله زمانی مناسبه که به این شکله دروس حفظی و مطالعاتی ۳ روز

2- برنامه‌ریزی برای حل تست‌ها در سطوح مختلف

حتماً تست‌ها رو سطح‌بندی کن و بلافاصله سراغ تست‌های سخت نرو. در ضمن اگر دیدی سؤالی خیلی پیچیده هست از اون سوال رد شو و تو مرحله‌های بعدی مجدد برای حل کردنش تلاش کن و حتماً نکاتش رو برای خودت بنویس البته یادت باشه هیچ‌وقت هم دنبال شانسی جواب دادن این تست‌ها نباشی

3- از تست‌های غلط استقبال کن

هیچوقت تست‌هایی که اشتباه زدی رو رها نکن. میخوام بهت بگم که فقط بررسی کردن تست و پاسخش هم مثل رها کردن میمونه و باید حتماً برای هرتست اشتباهی که زدی 2 تا کار رو انجام بدی

اولاً: نکته ویژه اون تست رو بنویسی

دوما: ۵ تست مشابه هر کدوم از اشتباهاتت حل کنی

4- زمان‌بندی پله‌ای برای هر تست

برای یه داوطلب کنکوری درست زدن تست‌ها فقط یه معیار نیست و باید این توانایی رو داشته باشی که تست‌ها رو تو زمان مناسب درست بزنی.

اما منظور از زمان مناسب تایم کنکوری نیست و باید تایم هر تست رو از مقدار مشخصی برای خودت شروع کنی و هر هفته ۱ دقیقه زمان حلش رو کاهش بدی.

5- تنظیم تعداد مناسب تست در هر بخش

برای اینکه تست‌زنی شما به مرحله یادگیری و تثبیت برسه باید تعداد مشخصی داشته باشه. این تعداد بستگی به مهارت شما تو اون درس بعد از گذر از مرحله مطالعه و تست‌زنی آموزشی داره. ولی در حالت معمول به این صورت است:

برای هردرس اختصاصی ۲۵ تست

برای هردرس عمومی ۳۰ تست

6- تمرکز بر روی تست‌های شناسنامه‌دار

برای تست‌های سنجشی حتماً به شناسنامه هرتست دقت کنین و تست‌های کنکوری رو در اولویت خودتون قرار بدید. تو این مرحله هدف ما تشخیص میزان یادگیریمون هست و نیازی به استفاده از نکات عجیب یا خارج از کتاب نداریم.

 

جهت دریافت مشاوره و خرید محصولات آموزشی با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه {مشاوره} را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبار کنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید و همچنین برای دیدن و خرید محصولات به سایت ما سر بزنید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×