نشانه‌های مدیریت اشتباه زمان

نشانه‌های مدیریت اشتباه زمان

photo 2019 04 07 10 17 35

نشانه‌های مدیریت اشتباه زمان

نشانه‌های مدیریت اشتباه زمان

۱ بی دقتی در زمان بندی

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که همواره دیر سر درس حاضر می شوید؟ آیا نمی‌توانید فعالیت‌های خود را بر اساس زمان بندی که از قبل مشخص شده انجام دهید؟. پیشنهاد می‌شود چهار راه کار زیر را مد نظر قرار دهید:

الف) یاد بگیرید زمان فعالیت ها را محاسبه کنید: به عنوان مثال اگر صبح ها دیر شروع به درس می‌کنید، ابتدا زمان دوش گرفتن، صرف صبحانه، و در نهایت رفتن به پشت میز خود را رصد کنید. پس از یک هفته محاسبه و اصلاح زمانبندی مداوم، می توانید وقت خود را دقیق تر مدیریت کنید.

ب) یک فاصله زمانی امن را در فعالیت هایتان لحاظ کنید:به عنوان نمونه اگر ساعت ۹ صبح قرار است درسی را بخوانید ، به گونه ای برنامه ریزی کنید که در ساعت ۴۵: ۸ حاضر باشید؛ به این ترتیب شما یک زمان امن ۱۵ دقیقه‌ای را در زمان بندی خود لحاظ کرده‌اید.

ج)سازمان یافته عمل کنید: بر اساس آمارها همواره ۴۵ درصد از فعالیت‌های روزانه ما، از روی عادت و به عبارتی سازمان یافته انجام می‌شوند؛ از مسواک کردن و لباس پوشیدن اول صبح گرفته تا رفتن به مدرسه. افراد منظم همواره در امور این چنینی برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دقیقی دارند تا وقت اضافه‌ای در این فعالیت‌های روتین روزمره تلف نکنند.

د) از زمان امن خود لذت ببرید: افرادی که زودتر از موعد، شروع به درس می‌کنند ، زمان کافی برای آرامش یافتن و لذت بردن از تنهایی را دارند. آنها می‌توانند در این مدت پیام های خود را چک کنند، یادداشت هایشان را بخوانند یا از تنهایی خود لذت ببرند.

نشانه‌های مدیریت اشتباه زمان

۲ خود را در اولویت قرار نمی‌دهید

آیا شما همزمان با پیش رفتن طبق زمان‌بندی خود، وظایف اضافه‌تری قبول می‌کنید؟ این مسئله ممکن است موجب شود که از برنامه درسی خود عقب بمانید. برای جلوگیری از این مسئله، ابتدا وظایف زمان‌بندی شده خود را انجام دهید و در نهایت اگر زمان اضافه تری داشتید، فعالیت های جدید را نیز پذیرا باشید.

۳ عدم اولویت بندی فعالیت‌ها لیست فعالیت هایی که قرار است انجام دهید را فراموش می‌کنید؟ در این صورت لیست کارهای پیش رو (To do list) می‌تواند به شما کمک کند که وظایف خود را از یاد نبرید، ولی در عین حال باید حواستان باشد که گاهی این روش موجب می‌‎شود لیست‌های طویلی از وظایف برای خودتان ایجاد کنید که مشاهده آنها شما را به وحشت اندازد.

۴ دائم می‌گویید: «من وقت ندارم»

تا به حال چند بار گفته‌اید: «من وقت ندارم»؟ در واقع اگر احساس کمبود وقت می‌کنید، باید بدانید همه ما انسان‌ها به طور مساوی، ۲۴ ساعت در طول روز وقت داریم و شما هم از این قاعده مستثنا نیستید؛ مشکل از قابلیت‌هایتان در مدیریت صحیح زمان است. به منظور زمان‌بندی صحیح باید مواردی که موجب تلف شدن وقت شما می شوند را بیابید و آنها را از فعالیت‌های خود حذف کنید.

۵ ترس از تصمیم انتخاب یک گزینه از میان چندین مورد

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به دلیل انتخاب های بیش از حد روش های انجام یک فعالیت، نتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید و در نهایت زمان زیادی را از دست بدهید؟ در این صورت به یاد داشته باشید که نیازی نیست انرژی خود را بیش از حد، برای تصمیم گیری هدر دهید. به یاد داشته باشید که معمولاً تصمیم گیری سریع بهتر از این است که هرگز تصمیمی نگیرید پس سریعا با مشاور خود مشورت کنید.

نشانه‌های مدیریت اشتباه زمان
نشانه‌های مدیریت اشتباه زمان

 

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی  با شماره های

۰۳ ۵۷ ۱۹۶۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

برای دریافت مقالات و محصولات تخصصی کنکور آسان است ویژه پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم به سایت اوج یادگیری مراجعه کنید

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس