مقابله با افکار اضطراب زا با این تکنیک ها

مقابله با افکار اضطراب زا با این تکنیک ها

افکار

مقابله با افکار اضطراب زا با این تکنیک ها

مقابله با افکار اضطراب زا

اگر اضطراب دارید یا افکار اضطراب‌زا مزاحمتان می‌شوند، حتماً این مطلب رو مطالعه کنید.

 

درگیری فکری:

هنگامی که فشار و آشفتگی شما پیوسته و کم‌فشار باشد، می‌توان علل و بروز افکار اضطراب‌زا را ریشه‌یابی کرد و به مقابله با ریشه‌های آن‌ها پرداخت. وقتی ریشه تفکری پیدا شود می‌توان آن را جایگزین کرد؛ برای مثال در سر جلسه آزمون این فکر شما را آزار می‌دهد که ممکن است تعداد دفترچه‌ کافی به شما نرسد!!! تنها راه مقابله با این تفکرات منطقی فکر کردن به جای احساسی بودن است.

 

لیست قیمت

تغییر جهت ذهن:

در یک مکان پر استرس بهتر است خوراک ذهن خود را خودتان تهیه کنید تا این که جوّ متشنج خوراک ذهنتان را فراهم کند. برای مثال، در سر جلسه آزمون یا کلاس‌های پرجمعیت که احساس راحتی نمی‌کنید به جای افکار نگران‌کننده که حاصل جوّ است سعی کنید به موضوعات ساده توجه کنید؛ برای مثال توجه کنید چند نفر آبی پوشیده‌اند و چند نفر قرمز!!!

مقابله با افکار اضطراب زا
مقابله با افکار اضطراب زا

 

فعالیت بدنی:

در زمان استرس باید جسم خود را مشغول به کاری کنید. برای مثال هنگامی که در خانه استرس شما را فرا گرفت شروع به نرمش کنید … اگر در سر جلسه آزمون افکار اضطراب‌زا به سراغتان آمدند سعی کنید مثلاً یک موشک درست کنید یا کارت ورود به جلسه خود را با سوزن به سینه خود متصل کنید (البته هر دوی این‌ها برای قبل از شروع آزمون است).

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات کنکور آسان است با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه { اضطراب و استرس } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبار کنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید و همچنین برای دیدن و خرید محصولات به سایت ما سر بزنید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×