معرفی سیستم مطالعه PQ6R(کنکور آسان است)

معرفی سیستم مطالعه PQ6R(کنکور آسان است)

معرفی سیستم مطالعه PQ6R

معرفی سیستم مطالعه PQ6R(کنکور آسان است)

همیشه هر کاری نیاز به دانش دارد ، ما در زندگی رومره امان کارهایی را به صورت روتین ا نجام می دهیم بدون این که توجه کنیم روزی این کارها را بلد نبودیم و اموختیم و همین اموختن باعث شده است که الان بتوانیم این کار ها را بدون هیچ عیب و نقصی انجام بدهیم .

مطالعه هم مانند همه ی کارها نیاز به اموختن دارد. درست است که شما از همان ابتدای کودکی که به مدرسه رفته ای مطالعه کردن را اموختید ولی ایا این مطالعه ای که شما انجام می دهید یک مطالعه ی درست است یا یک مطالعه ی اشتباه  و غلط ؟

معرفی سیستم مطالعه PQ6R
معرفی سیستم مطالعه PQ6R

روش های درست مطالعه می تواند پیشرفت شما را چند برابر کند و شما را از نظر درسی نسبت به رقبایتان پیش بیندازد . پس همیشه  دنبال یادیگری روش های مدرن ودرست مطالعه باشید تا از نظر درسی به پیشرفت قابل قبولی برسید .

روش مطالعه pq6r یکی از مدرن ترین و بهترین روش های مطالعه می باشد که مناسب داوطلبان کنکوری طراحی شده است . تیم مشاوره کنکور اسان است قصد دارد در این مقاله این روش مطالعاتی را به شما آموزش بدهد .

روش مطالعاتی pq6r  از چندین مرحله تشکیل شده است که به ترتیب تمام مراحل ان را برای شما توضیح می دهیم

پیش خوانی

اولین مرحله ای که شما باید انجام بدهید پیش خوانی است . کتاب را بردارید و یک نگاه کلی به مطلبی که قرار است مطالعه کنید بیندازید . اصلا نیازی به فهمیدن مطالب نیست بلکه فقط هدف این است که شما ذهنتان را با مطلبی که قرار است به صورت عمیق یاد بگیرید اشنا کنید . به عنوان ها توجه کنید به عکس ها و نمودارهای توجه کنید به پاورقی ها توجه کنید و یک روخوانی از روی متن داشته باشید

سوال کردن

وقتی پیش خوانی را انجام می دهید یک دید نسبی نسبت به مطلب پیدا می کنید . جستجو گر باشید و از بین خوانده هایتان سوالاتی را مطرح کنید . هر چیزی که دیدید و خواندید می تواند یک سوال باشد . هر چقدر سوالاتی که مطرح می کنید بیشتر باشد کمک می کند که یادگیری شما در مراحل بعدی بهتر شود . همه ی سوال هایی که طرح می کنید را بنویسید و نزد خودتان نگه دارید

خواندن

حالا نوبت ان رسیده است که کمی عمیق ترین مطلب را دوباره بخوانید این بار سعی کنید مطلبی را که می خوانید به خودتان تفهیم کنید هم چنین از در میان مطلبی که در حال خواندن ان هستید به دنبال پاسخ سوال هایی که طرح کردید بگردید و ان ها را پاسخ بدهید .

یادداشت برداری

بعد از این که خواندن را تمام کردید ببینید چه قسمت هایی از کتاب ومتن مهم می باشد ان ها را به صورت خلاصه در دفتر خودتان بنویسید . در نوشتن مطالب دقت کنید و فقط ان هایی را بنویسید که از اهمیت برخوردارند . وقتی نوشته هایتان جمع شوند در حقیقت شما یک مختصر نویسی جامع و مفید از خوانده هایتان انجام داده اید

تفکر

دستتان روی چانه اتان قرار دهید و شروع کنید به فکر کردن . به این فکر کنید که چه چیزی را خوانده اید و از روی چه چیزی یادداشت برداشته اید . مفاهیم که خوانده اید چه بوده اند . ایا ارتباطی با دانسته های قبلی شما داشته اند . هر چقدر تفکر شما عمیق تر باشد و هر چقدر بیشتر با مطالبی که خوانده اید در فکر خود درگیر شوید یادگیری شما بهتر می شود

بازنگری

خوب حالا که فکر کردن تمام شد . ببینید چه چیزهایی را هنوز از درس متوجه نشده اید و هر چقدر هم فکر کردید نتوانستید فهمی از ان مطلب به دست بیاورید . به سراغ کتابتان و خلاصه نویسی هایتان بروید و این مشکلات  را برطرف کنید .

بازگو کردن

حالا نوبت به ان رسیده است که مطالبی را که یادگرفته اید را اموزش دهید . در حقیقت یادگیری اصلی شما در این مرحله انجام می شود . وقتی شما د رحال توضیح دادن مطالبی هستید که اموخته اید تازه متوجه خیلی از ابهاماتی می شوید که تا قبل از این متوجه ان نبودید و ارتباط بین تکه تکه های اموخته هایتان را بهتر درک می کنید . سعی کنید از یکی از دوستانتان خواهش کنید که در مقابل شما بنشیند و شما درس را برایش توضیح دهید اگر هم کسی نبود اشکالی ندارد می توانید دیوار را یک شخص فرضی در نظر بگیرید و این کار را برای دیوار انجام دهید .

منابع کنکور اسان است برای مطالعه

توجه داشته باشید که روش مطالعه ی شما هر چقدر هم عالی باشد ولی منابع خوبی برای مطالعه نداشته باشید . در حقیقت مطالعه ی شما به درستی انجام نمی شود . پیشنهاد ما این است که حتما از منابع کنکور آسان است برای مطالعه  استفاده کنید . این منابع می توانند موفقیت شما را د رکنکور تضمین کنند . سالیان سال است که رتبه های برتر کسانی هستند که از کنکور آسان است استفاده کرده اند

شاید مطالب زیر هم به دردتان بخورد

مطالعه بدون رویا پردازی

کندی سرعت در مطالعه ناشی از چیست

حواس پرتی و رویا بافی حین مطالعه ( اوج یادگیری)

جهت دریافت مشاوره در زمینه مطالعه با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس