مطالعه بدون رویاپردازی ( کنکور آسان است )

مطالعه بدون رویاپردازی ( کنکور آسان است )

بدون رویا پردازی 0

مطالعه بدون رویاپردازی

مطالعه بدون رویاپردازی

بسیاری اوقات زمانی که خیلی مصمم هستید برای مطالعه و با عزمی راسخ می­نشینید پای درس و شروع به مطالعه می­کنید، حین حل یک مسئله ذهنتان درگیر یک فکر خارجی می­شود و کم­کم از مسیر حل مسئله منحرف می­شوید و شروع به رویاپردازی با افکاری نظیر این می­کنید که اگر اوضاع خوب باشد و آرامش داشته باشید رویاپردازی مثبت و اگر اوضاع بر وفق مراد نباشد رویاپردازی منفی می­کنید.

 

مطلب پیشنهادی : چگونه سریع تر مطالعه کنیم و کند خوان نباشیم

بعضی ها فکر می کنند رویا پردازی در جهت مثبت مفید است 

Fمطالعه بدون رویاپردازی

بعضی­ها فکر می­کنند رویاپردازی در جهت مثبت مفید است اما سخت در اشتباه هستند و شما بدانید و آگاه باشید هرنوع رویاپردازی که در هنگام مطالعه به سراغ شما بیابد به ضررتان است زیرا بدون آن که بفهمید زمان شما را می­دزدد و شما را از راه اصلی که همان درس خواندن است منحرف می­کند. شما نمی­توانید جلوی افکار منفی را بگیرید زیرا ذهن همانند اتاقتان در ندارد که آن را ببندید و فقط باید پس از ورود این افکار به ذهن آن­ها را سریعاً خارج کنید و اجازه ماندن و جا خوش کردن (!) به آن­ها را ندهید. برای همین چند راه کلی را برایتان آورده­ ایم:

مطلب پیشنهادی : پرخوانی،مطالعه بی وقفه و نشستن پشت میز

مطالعه بدون رویاپردازی
مطالعه بدون رویاپردازی

مطالعه بدون رویاپردازی

سریع­تر بخوانید تا رویاها به شما نرسند:

تصور کنید با دوچرخه مشغول حرکت در یک مسیر جنگلی هستید و با سرعتی آهسته به درختان نگاه می­کنید. گاهی سنگلاخی را نمی­بینید و دچار دست­انداز می­شوید، گاهی حتی فرمان دوچرخه را رها می­کنید و فقط رکاب می­زنید؛ اما حالا تصور کنید وارد یک مسیر سرپایینی شدید و سرعت حرکت شما چند برابر شده است. دیگر فرصت نگاه کردن به اطراف را ندارید. اگر حفره­ای در مسیر باشد باید دقت کنید که در آن نیفتید.

 

مطلب پیشنهادی : پرخوانی،مطالعه بی وقفه و نشستن پشت میز

کوچکترین تعلل ممکن است باعث افتادن از دوچرخه شود

به عبارت دیگر تمام حواستان درگیر مسیر روبه­رو خواهد بود و کوچک­ترین تعللی حتی ممکن است باعث افتادن شما از دوچرخه شود. در مطالعه هم دقیقا همین اتفاق رخ می­دهد. وقتی ذهن مشغول می­شود فرصت درگیری برای مسائل دیگر را کمتر خواهد داشت. حال اگر محدودیتی در زمان مطالعه داشته باشید و یک جریمه سنگین در صورت عدم عمل به آن محدودیت، کاملاً حواستان به مبحث پیش رو خواهد بود؛ بنابراین بهتر است برای مطالعه زمان بگیرید (کمی بیشتر از حد معمول). مثلاً با خود قرارداد ببندید که “قوانین سه­گانه­ی نیوتن را باید در ۷ دقیقه بخوانم.”

 

مطلب پیشنهادی : شما موفق می شوید چون بهترین مشاورین کشور همراه شما هستند

مطالعه بدون رویاپردازی

سوال بپرسید و برای گرفتن پاسخ سمج باشید:

دائماً در طول مطالعه از خود سوال کنید و جواب سوالتان را همان لحظه بخواهید و برای گرفتن پاسخ کامل (و حتی طولانی) سماجت کنید چرا که این کار باعث می­شود مجبور شوید دائماً در درس کنکاش کنید و دیگر در ذهنتان جایی برای افکار رویاگونه باقی نماند.

 

هر از چندگاهی دست به قلم شوید:

مطلب پیشنهادی : آفت های مطالعه(مهندس حسین بنائی)

مطالعه بدون رویاپردازی

با نوشتن حواس خود را کاملاً معطوف به درس می­کنید زیرا چند حس مختلف را درگیر کرده­اید، ضمناً با نگه داشتن این نوشته­ها و مطالعه آن­ها در پایان مطالعه به شکل سریع یک بار دیگر مطلب را مرور کرده­اید. البته در نوشتن زیاده­روی نکنید و فقط هر ۲-۳ دقیقه یک بار (آن هم اگر خیلی ذهنتان منحرف می­شود)، یک فرمول یا یک نکته به نسبت مهم را یادداشت کنید و آن را یک بار دیگر بخوانید و مجدداً به مطالعه ادامه بدهید.

 

با خود اتمام حجت کنید:

مطلب پیشنهادی : راه های افزایش ساعت مطالعه

اگر باز هم رویاها به سراغتان می­آیند این بار دست از مطالعه بکشید و برای ۳-۴ دقیقه با خود با منطق مطلق بدون احساس اتمام حجت کنید و به نوعی به خود تلنگر بزنید و لزوم مطالعه فراوان و بدون افکار مزاحم را به خود گوشزد کنید.

 

مطالعه بدون رویاپردازی

 

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی و محصولات پایه دهم امیر مسعودی با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { تدریس امیر مسعودی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

برای دریافت مقالات و محصولات تخصصی کنکور آسان است ویژه پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم به سایت اوج یادگیری مراجعه کنید

 

 

 

 

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×