محدودیت معافیت تحصیلی در آزمون ۹۹ هم لحاظ شد

محدودیت معافیت تحصیلی در آزمون ۹۹ هم لحاظ شد

تحصیلی

ادامه سرپیچی نظام وظیفه از رای دیوان عدالت اداری/ محدودیت معافیت تحصیلی در آزمون ۹۹ هم لحاظ شد

محدودیت معافیت تحصیلی

محدودیت معافیت تحصیلی

ابطال بخشنامه «یکبار معافیت تحصیلی برای هر مقطع» در دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی کنکور ۹۹ بار دیگر توسط سازمان نظام وظیفه نادیده گرفته شد.

عده ای از دانش جویان خواهان پیگیری رای ۲۰۷۱ هیئت عمومی دیوان عدالت اداری شدند

سرپوش آموزشی – به گزارش ایسکانیوز، چندی پیش عده‌ای از دانشجویان خواهان پیگیری رای ۲۰۷۱ هیئت عمومی دیوان عدالت اداری شدند که براساس این رای٬ بخشنامه سازمان نظام وظیفه عمومی مبنی بر الزام صرفا یکبار معافیت تحصیلی در هرمقطع تحصیلی ابطتل شد.

 

لیست قیمت

 

 

 

سازمان نظام وظیفه در سال ۹۵ بخش نامه ای صادر و به سازمان دانش جویان ابلاغ کرد

سازمان نظام وظیفه در سال ۹۵ بخشنامه‌ای صادر و به سازمان دانشجویان ابلاغ کرد کرد که بر اساس آن مشمولان پیش از پایان خدمت یا اخذ معافیت دائم مجاز به ادامه تحصیل در مقطعی که قبلا از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند، نیستند. برخی دانشجویان در اعتراض به این بخشنامه دادنامه‌ای به هیئت عمومی دیوان عدالت اداری تنظیم کرده و خواهان ابطال این بخشنامه شدند.

محدودیت معافیت تحصیلی
                           محدودیت معافیت تحصیلی

 

ابطال بخش نامه سازمان نظام وظیفه در بهمن ۹۷

ابطال بخشنامه سازمان نظام وظیفه در بهمن ماه ۹۷ از سوی رئیس دیوان عدالت به سازمان امور دانشجویان ابلاغ شد؛ اما متاسفانه این بخشنامه در بند چهار تذکرات مهم دفترچه راهنمای سال ۹۸ به عنوان یکی از شروط مقررات وظیفه عمومی ذکر شده است. در دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی کنکور ۹۹ که ۸ بهمن ماه نیز منتشر شد، ابطال این بخشنامه بار دیگر توسط سازمان نظام وظیفه نادیده گرفته شد.

محدودیت معافیت تحصیلی در ازمون ۹۹

محدودیت معافیت تحصیلی در آزمون ۹۹,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
با توجه به پیگیری مکرر دانشجویان در زمینه اجرای رای ۲۰۷۱ هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، ایسکانیوز در مصاحبه‌های مختلف چرایی اجرا نشدن این بخشنامه را پیگیری و موضوع را با وکلای پایه یک دادگستری نیز مطرح کرد. تمامی حقوقدانان بر این باور بودند که ابطال نشدن این بخشنامه می‌تواند برای مقام‌ عالی نظام وظیفه جزای کیفری را در پی داشته باشد.

 

سازمان سنجش توضیحاتی ارائه نکرده است

متاسفانه سازمان سنجش آموزش کشور با جمله «سازمان نظام وظیفه در مورد دادنامه یاد شده، توضیحاتی جهت اطلاع‌رسانی به داوطلبان سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نکرده است» از پاسخگویی شانه خالی کرد، معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم نیز پاسخگوی تماس خبرنگار ایسکانیوز نبود.

 

نماینده های مجلس نیز اطلاعات چندانی ندارند

نماینده‌های مجلس نیز اطلاعات چندانی در زمینه ابطال نشدن بخشنامه صدور یک بار معافیت تحصیلی در هر مقطع نداشته؛ اما قول دادند این موضوع را در کمیسیون آموزش مطرح کنند. دانشجویان معترض اعلام کردند که در فضای مجازی کمپینی را برای لحاظ شدن بخشنامه معافیت تحصیلی دیوان عدالت اداری تشکیل داده‌اند.

لطفا جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و

اطلاع از قیمت محصولات یادگیری آسان با شماره های

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲      موبایل

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱         دفتر

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱         دفتر

تماس بگیرید

یا کلمه { محدودیت معافیت تحصیلی  } را به شماره

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

پیامک کنید

———

جهت عضویت در کانال تلگرام اوج یادگیری مهندس امیر مسعودی و کنکور آسان است و استفاده از جزوه ها و تدریسهای رایگان کلمه { کانال تلگرام } را به شماره

۰۹۱۲۱۹۶۵۰۹۰

پیامک کنید

آرزوی موفقیت و پیروزی برای همه دانش آموزان عزیزم

 

 

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×