دریافت تاییدیه تحصیلی (کنکور آسان است)

دریافت تاییدیه تحصیلی (کنکور آسان است)

دریافت تاییدیه تحصیلی

دریافت تاییدیه تحصیلی (کنکور آسان است)

 

دریافت تاییدیه تحصیلی

 

یکی از مدارک لازم برای ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه ها ، تاییدیه تحصیلی است . تاییدیه تحصیلی ورقه ای است که صحت آن توسط آموزش و پرورش منطقه تحصیلی فرد به تایید می رسد . این نامه به درخواست فرد متقاضی ، توسط پیشخوان دولت استعلام و به دانشگاه محل قبولی یا محل مورد درخواست فرد ارسال می شود .

داوطلبانی که قصد ترجمه مدرک تحصیلی یا ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود را دارند ابتدا باید صحت مدرک تحصیلی خود را به دانشگاه و یا سازمان مربوطه اثبات کنند .

در واقع یکی از مدارک لازم برای ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه های سراسر کشور ارائه تاییدیه تحصیلی بوده که شاید خیلی از پذیرفته شدگان به هنگام ثبت نام با اخذ این مدرک توسط مسئولان رو به رو شده و به دلیل عدم اطلاعات کافی از نحوه دریافت آن نتواسته باشند ثبت نام خود را در دانشگاه انجام دهند .

تاییدیه تحصیلی چیست و چگونه می توان آن را دریافت کرد ؟ این دو سوالی است که ذهن اغلب پذیرفته شدگان را به خود مشغول کرده است . با توجه به اینکه ارائه این مدرک به دانشگاه محل قبولی الزامیست و عدم تحویل آن به منزله ثبت نام ناقص بوده ، در ادامه این مقاله به سوال پذیرفته شدگان در خصوص اینکه تاییدیه مدرک تحصیلی چیست و چگونه باید دریافت شود پاسخ داده شده است .

تاییدیه تحصیلی چیست ؟

تاییدیه تحصیلی عبارت است از پاسخی که در جواب استعلام از مدرک تحصیلی ( دیپلم ، پیش دانشگاهی ) فرد فارغ التحصیل ارائه می شود ، که بصورت یک نامه محرمانه توسط پیشخوان دولت از اداره آموزش و پرورش منطقه ای که فرد در آن تحصیل نموده گرفته شده و به دانشگاه محل قبولی دانشجو و یا دارالترجمه رسمی و یا سازمان استعلام گیرنده ارسال می گردد .

بنابراین پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ، هر دانشجو برای ثبت نام در مقاطع بالاتر ، ترجمه مدرک تحصیلی و یا استخدام در یک ارگان خاص در صورت نیاز باید ، نامه تاییدیه تحصیلی مقطع قبلی که در آن دانش آموخته شده را اراده دهد .

بنابراین افراد زیر باید نسبت به دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی اقدام و آن را به سازمان مربوطه ارائه کنند :

دانشجویان جدیدالورود

افرادی که جهت ترجمه رسمی مدرک تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود به دارالترجمه های رسمی مراجعه می کنند ، زیرا بدون دریافت تاییدیه تحصیلی ، تایید ترجمه توسط دادگستری و وزارت خارجه غیر ممکن است .

افرادی که به استخدام سازمان ها و ارگان های دولتی در می آیند .

مراحل و مدارک لازم برای دریافت تاییدیه تحصیلی

همانطور که گفته شد متقاضیانی که از طریق کنکور و یا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دانگاهی پذیرفته می شوند ، برای دریافت و درخواست تاییدیه تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی باید به دفاتر پیشخوان محل سکونت و یا محل دریافت مدرک تحصیلی خود مراجعه کنند ، این عمل سبب تسریع در فرآیند ارسال تاییدیه تحصیلی به محل مورد درخواست فرد متقاضی می شود .

دفاتر پیش خوان دولت به منظور استعلام مدرک تحصیلی یک سری مدارک را مد نظر دارند که فرد به هنگام مراجعه و درخواست باید نسبت به ارائه این مدارک اقدام کند . در این بخش به بررسی مدارک لازم برای تاییدیه تحصیلی پرداخته شده است :

مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت

ارائه کپی کارت ملی

ارائه کپی مدرک دیپلم

ارائه کپی مدرک پیش دانشگاهی

ارائه فیش واریز مبلغ کارمزد تعیین شده از طرف پیشخوان دولت

ارائه تلفن همراه برای دریافت کد پیگیری

پر کردن فرم درخواست تاییدیه که توسط پیشخوان دولت در اختیار شما قرار می گیرد .

 

چنانچه نسبت به ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی در دفاتر پیشخوان دولت اقدام کرده اید می توانید از طریق سامانه زیر پیگیر استعلام تاییدیه تحصیلی خود باشید .

inq.epishkhan.org

جهت دریافت مشاوره و خرید محصولات آموزشی با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه {مشاوره رشته بهداشت حرفه ای} را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبار کنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید و همچنین برای دیدن و خرید محصولات به سایت ما سر بزنید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×